Salmondo #NaDálku

Stejně jako celá řada dalších organizací ve vzdělávání, i my chceme podpořit učitele a rozšířit možnosti distanční výuky o podporu kariérového poradenství a osobního rozvoje žáků. Proto nyní všem základním a středním školám v ČR nabízíme plnou verzi aplikace Salmondo pro podporu kariérového poradenství zdarma do konce školního roku 2019/2020.

Co je Salmondo a jak funguje?

Aplikace

Salmondo je jednoduchý online pomocník pro podporu kariérového poradenství na základních a středních školách. Žáci s aplikací mohou snadno pracovat skrze webovou stránku z počítače, tabletu nebo mobilu (potřeba je pouze připojení k Internetu). Salmondo nevyžaduje žádnou složitou instalaci a je velmi snadné na používání.

Žáci aplikací prochází samostatně pomocí připraveného průvodce a vyplňují připravené psychologické testy, dotazníky či moduly vycházející z pozitivní psychologie. Všechny výsledky jsou dostupné online, ihned po vyplněn a jsou připraveny tak, aby byly pro žáky srozumitelné a použitelné. Zároveň je možné je jednoduše sdílet výchovnému poradci, který je může použít pro další poradenství (ať již distančně či po návratu do školy). Více o tom, k čemu aplikace slouží a jak funguje, si můžete přečíst na stránce O aplikaci.

Pozn. všechny výsledky zůstanou studentům přístupné i po konci školního roku a vypršení platnosti licence škole.

Pro koho je Salmondo určeno?

  • Žáky 7. - 9. tříd základních škol a studenty středních škol.
  • Výchovné a kariérové poradce.
  • Učitele, kteří se v rámci své výuky věnují profesní orientaci a volbě povolání.
  • Školní psychology.
  • Rodiče.

Jak Salmondo začít využívat?

Začít pracovat se Salmondem nezabere více než 30 minut. Níže je uveden jednoduchý návod, jak postupovat.

1. Vyplnění formuláře

Vyplňte prosím formulář níže na stránce, na základě čehož vaší škole do 24 hodin vytvoříme licence a Vám poradenský účet, díky kterému budete moci licence spravovat (upozornění o vytvoření účtu Vám zašleme na e-mail). Na základě žádosti bude škole připraveno 120 licencí pro žáky. V případě potřeby více licencí se prosím obraťte na kontakt níže.

2. Přihlášení

Pomocí přihlašovací stránky se do aplikace přihlásíte. Po přihlášení uvidíte nástěnku s přehledem licencí pro vaši školu. Zároveň budete mít příležitost se s aplikací seznámit: do aplikace tak, jak ji vidí žák, se dostanete kliknutím na odkaz v pravé části horního oranžového panelu "Přejít do aplikace" (a naopak se vrátíte odkazem na stejném místě "Přejít do školní administrace").

3. Pozvání žáků do aplikace

Po kliknutí na název vaší školy uvidíte v horní části stránky pole pro zadání e-mailu. Tam zadáte e-mail žáka, kterému pozvánku chcete poslat, a kliknete na tlačítko "Odeslat pozvánku". Na uvedený e-mail žáka dorazí pozvánka, přes kterou se do aplikace přihlásí a může s ní začít podle svých potřeb pracovat.

4. Sdílení výsledků

Pokud má žák zájem, může výsledky v sekci nastavení sdílet s poradcem (Vámi) na své škole. Vy tyto sdílené výsledky uvidíte v přehledu třídy na stejném místě, kde se studentům rozesílají pozvánky do aplikace.

Metodická podpora

Detailní návod pro práci s aplikací (zvaní žáků, sdílení výsledků), stejně jako metodickou podporu pro práci s aplikací (představení jednotlivých modulů, psychologických testů, jejich využití v poradenství apod.) naleznete v metodické příručce, kterou si můžete stáhnout zde:

Jak to dopadlo?

Podívejte se na krátké shrnutí, ja Salmondo v době uzavření škol pomohlo školám:

Podpora a kontakt

V případě dotazů či problémů s využitím nás neváhejte kontaktovat:

Ing. Tibor Kučera

tibor@salmondo.cz
Tel.: +420 737 508 012

Objednejte si Salmondo

Pokud jste nenalezli školu v seznamu, zkuste prosím vyhledat název bez označení typu školy (SS/ZŠ) na začátku. Pokud ani tak školu v seznamu nenajdete, kontaktujte nás na e‑mailu libor@salmondo.cz.

Používání aplikace ve školství se řídí Podmínkami služby pro školy a Podmínkami zpracování osobních údajů. Prosíme vás o seznámení s nimi a jejich odsouhlasení. Osobní údaje žáků a studentů zpracováváme výhradně za účelem provozu naší poradenské aplikace, tedy poskytování služeb, které si od nás žádáte. Děkujeme vám, že využíváte služeb Salmonda a jsme rádi, že s vámi můžeme spolupracovat na rozvoji kariérového poradenství v ČR.

Odesláním zprávy berete na vědomí, že společnost Salmondo CZ, s.r.o. jako správce osobních údajů bude zpracovávat osobní údaje vyplývající z vaší žádosti za účelem odpovědi a vzájemné komunikace. Další informace ke zpracování naleznete zde.