6 základních zájmových směrů

Klikni na název směru pro více informací.

Realistický

'R dává přednost technickým nebo či praktickým činnostem, které poskytují konkrétní a viditelné výsledky vykonávané práce

Vědecký

'I' dává přednost řešení různých abstraktních problémů v technické stejně jako i vědecké oblasti činností. Zajímá ho, proč a jak věci fungují. Baví ho činnosti, které vyžadují přemýšlení a vymýšlení různých nových způsobů řešení.

Organizovaný

'C' baví jasně stanovené činnosti například v obchodní či administrativní oblasti lidské práce. Rozbory a analyzování různých dat, plánování, organizační úkoly a administrativní činnosti.

Umělecký

'A' dává přednost vysoké kreativitě, ale i různým uměleckým činnostem, které mu umožňují vyjádřit vlastní pocity a představy barvou, tvarem, pohybem, hudbou či pomocí vlastních slov v psané tvorbě.

Podnikavý

'E' baví různé činnosti, které jsou spojeny s obchodem, podnikáním, prodejem či nákupem různého zboží, a které vyžadují energické chování, podnikavost, řízení ostatních lidí, neustálý pohyb a smysl pro obchod.

Sociální

'S' baví pomáhat lidem při řešení jejich osobních nebo zdravotních problémů, při jejich vzdělávání, při péči o malé děti i dospělé osoby. Je ochoten/ochotna se angažovat v různých oblastech péče a služeb, které jsou zaměřeny na sociální problémy a společenské otázky.